Το Τμήμα Παραδοσιακού Πολυφωνικού Τραγουδιού του Λυκείου των Ελληνίδων Ξάνθης θα συμμετέχει στο 3ο Φεστιβάλ Χορωδιών Ηγουμενίτσας από τις 28-30/6/24 που θα πραγματοποιηθεί στο Αρχαίο Θέατρο Γιτάνων.
Παράλληλα προγραμματίζονται επισκέψεις και ξεναγήσεις σε αξιοθέατα της Ηγουμενίτσας, αλλά και των γύρω περιοχών. ΄Οσοι επιθυμούν να συνοδεύσουν τη χορωδία μας και να συμμετέχουν στο πρόγραμμα εκδρομών και ξεναγήσεων μπορούν να απευθύνονται στο Λύκειον των Ελληνίδων Ξάνθης καθημερινά, εκτός Σαββατοκύριακου, από ώρα 19:00-21:00 για να ενημερώνονται για το πρόγραμμα και να δηλώνουν συμμετοχή στο τηλέφωνο 25410 28188.
![](http://lykeionellinidonxan.gr/wp-content/uploads/2024/05/99b02944-1509-4b6a-a5cc-74b472eeb13d.jpg)