Το εργαστήρι που εμψυχώνουν στην Θεσσαλονίκη τα μέλη του φωνητικού συνόλου Πλειάδες – Pleiades Γεωργία Τέντα και Στέλλα Γκρήγκοβιτς, βρέθηκε στην Ξάνθη για ένα εντατικό διήμερο προβών στο εργαστήρι καλλιτεχνικής εκπαίδευσης @lamba_art_and_education και είχε μια σύντομη, αλλά συγκινητική συνάντηση με το εργαστήρι πολυφωνικού τραγουδιού του Λυκείου Ελληνίδων Ξάνθης, το οποίο συντονίζει επίσης η Στέλλα Γκρήγκοβιτς.
![](http://lykeionellinidonxan.gr/wp-content/uploads/2023/05/polifoniko-synantisi-1.jpg)
![](http://lykeionellinidonxan.gr/wp-content/uploads/2023/05/polifoniko-synantisi-2.jpg)
![](http://lykeionellinidonxan.gr/wp-content/uploads/2023/05/polifoniko-synantisi-3.jpg)